Úpal, štípance, úraz, tráviace problémy či časté behanie na toaletu… Bohužiaľ, aj takéto nepríjemnosti nám hrozia na dovolenkách. Je preto dôležité, aby sme sa na ne vopred pripravili.

Bolesť a teploty

V letnej lekárničke by nemali chýbať lieky proti bolesti, teplote či  horúčkam. Nezáleží na mieste, kde sa nachádzame – či v exotike, či doma na Slovensku, zdravotné problémy nás môžu zastihnúť kdekoľvek. Keď sa ohlási bolesť zuba, prihodí nepríjemný úraz alebo zabolí hlava z nadmerného slnenia, tieto základné lieky nám môžu byť prvou pomocou.

Tráviace ťažkosti

Dovolenka je čas, kedy si doprajeme a vyskúšame jedlá od výmyslu sveta, nehovoriac o množstve. O slovo sa vzápätí pohotovo hlási zažívací systém, ktorý vie znepríjemniť hoci aj celý zvyšný pobyt. Je preto vhodné pribaliť si do letnej lekárničky lieky, ktoré podporia imunitu a pomôžu tráveniu. Ak cestujete s deťmi, určite nezabudnite na probiotiká.

Spálenie pokožky a štípance

V lete častejšie chodíme po prírode, a tak je prirodzené, že sa nevyhneme drobným poraneniam, spáleniu pokožky či štípancom od hmyzu. Po týchto zdanlivo zanedbateľných rankách však môžu ostať celoživotné následky v podobe malých estetických nedostatkov až kožných defektov. Našťastie sa tomu pri správnom ošetrení dá ľahko zabrániť, a to napríklad hojivým beta glucan gélom, ktorý sa nanáša na ranu hneď po jej vzniku. Na potulkách by rozhodne nemal chýbať vo vašom ruksaku.

Úraz

K letným prázdninám patrí okrem množstva zábavy, žiaľ, aj množstvo ľahších úrazov, pádov či odrenín. Nie je to nič príjemné, a tak by ste pre tento prípad mali mať poruke dezinfekčné prípravky, obväzy a náplasti. Človek nikdy nevie…