O nás

Natures s.r.o. je súkromná slovenská rodinná biotechnologická spoločnosť. Špecializuje sa na vývoj, výskum a výrobu prírodného polysacharidu, fungálneho beta-1,3/1,6-D-glucanu a výrobkov s jeho obsahom. Natures je lídrom na trhu v Českej a Slovenskej Republike v spracovaní Hlivy ustricovitej a vo výrobe beta glucanu, dôkazom čoho je rada inovatívnych riešení pri výrobe našich produktov. Sortiment produktov sa neustále rozširuje v snahe spĺňať požiadavky zákazníkov a dopyt trhu.

Výskum a vývoj

Úzkou spoluprácou s poprednými domácimi aj zahraničnými výskumníkmi, univerzitami a vedeckými pracoviskami neustále rozširujeme poznatky v oblasti základného a aplikovaného výskumu beta glucanu. Navyše spolupracujeme so zdravotníkmi a zdravotnými zariadeniami pri hľadaní možností klinických aplikácií beta glucanu.

Kvalita je prvoradým cieľom firmy Natures s.r.o. od jej vzniku. Naše produkty sú vyrábané pod farmaceutickým dohľadom v podmienkach cGMP. Tak je dosiahnutá najvyššia kvalita a bezpečnosť našich výrobkov. Navyše, beta glucan vo všetkých našich výrobkoch je mikronizovaný, čo znamená, že jeho častice sú dostatočne malé, aby sa cez tenké črevo dostali do celého organizmu.

Tento prístup bol v roku 2005 ocenený známkou kvality „Slovak Gold“ pre výrobky Beta glucan 24C, Beta glucan 120 a Beta glucan 500.

Manažérske systémy

V roku 2008 sme získaním certifikátu systému manažérstva kvality podľa normy ISO 9001:2008 potvrdili svoje ambície v udržiavaní a zvyšovaní kvality výroby beta glucanu. Certifikát riadenia kvality ISO 9001:2008 sme získali ako prví spomedzi slovenských producentov výrobkov s beta glucanom. Našu snahu poskytovať kvalitné

a bezpečné výrobky sme navyše potvrdili zavedením a certifikovaním systému bezpečnosti potravín podľa norm ISO 22000:2005. Systémy riadenia kvality a bezpečnosti potravín sú každoročne auditované.
V roku 2009 sme ako prvý výrobca beta glucanu v regióne získali certifikát BIO pre beta glucan vyrábaný z Hlivy ustricovitej z ekologického poľnohospodárstva.
cross