Ako pestovať bylinky?

Vypestovať si vlastných pomocníkov, ktorí dochutia jedlo a zároveň pomôžu pri ťažkostiach, nie je až také zložité. Stačí zasadiť, postarať sa o dostatok vlahy, minimum buriny a vedieť, kedy čo zbierať a ako to použiť. Dokonca si niektoré bylinky dokážete vypestovať aj v črepníku priamo v kuchyni. Ktoré by u vás doma nemali chýbať?

Čítať viac

5 zásad zdravého opaľovania

Vyhnúť sa slnečným lúčom počas leta je naozaj ťažké. Každý z nás by mal preto poznať hlavné zásady, ako sa pred nimi chrániť, pretože aj chvíľkové slnenie vie narobiť poriadnu šarapatu.

Čítať viac

Ovplyvňuje kvalita výživy imunitu?

To, že je jedlo zdrojom energie, je jasný fakt, aj keď si to občas počas náročných dní vôbec neuvedomujeme. Výberom zdravých potravín zvýšime prísun vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré sú dôležité nielen na správne fungovanie nášho organizmu, ale aj pre imunitný systém. Viete, ktoré potraviny to sú?

Čítať viac

Zvýšenie psychickej pohody zvieraťa

Pri príchode na tento svet dostal každý biologický jedinec do vienka imunitný systém. Všetky živé tvory, teda človek, ale aj domáce zvieratá, sa rodia s istou imunitnou výbavou, ktorú však treba ďalej rozvíjať a podporovať.

Čítať viac

Žltý narcis je nádej aj pomoc

Už 23-krát zaplavia slovenské ulice žlté narcisy na pomoc a podporu ľudí bojujúcich s rakovinou. Deň narcisov, ktorý organizuje Liga proti rakovine, bude vo štvrtok 11. apríla!

Čítať viac

Pleť na jar potrebuje hydratáciu

Po studených mesiacoch si pleť žiada dávku hydratácie, iba tak si udrží sviežosť a pevnosť. Zima pleti jednoducho nepristane. Chlad, vietor, mráz, potom vykúrené interiéry – to všetko dá zabrať aj zdravej pokožke. Po zime potrebuje primeranú dávku hydratácie, aby opäť nabrala silu, bola zdravá, krásna a svieža ako jarná tráva.

Čítať viac

Vplýva stres na imunitu?

Blížiace sa vianočné sviatky mnohým z nás spôsobujú stres. Samozrejme, istá dávka stresu je normálna, aby bolo telo schopné pohotovo reagovať na zmeny. Ak je však stresových situácií viac než dosť, má to negatívny vplyv na náš organizmus a imunitu. Naše telo totiž pracuje na základe neuro-endokrinno-imunitného systému, ktorý má chrániť pred vonkajšími vplyvmi, ale rovnako aj

Čítať viac

Čo nám hrozí na jeseň v MHD?

V mestskej hromadnej doprave sa denne premelie niekoľko stoviek ľudí. Ťažký vzduch, zahmlené okná, obchytané držadlá, striedanie teplého vzduchu s chladným pri otváraní dverí či pokašliavajúci a smrkajúci spolucestujúci sú bežnou rutinou. Ako by sme mali chrániť našu imunitu počas tohto obdobia, aby ju tieto „nástrahy“ neoslabili? Vplyv baktérií na oslabenú imunitu Hoci sa dopravné prostriedky MHD

Čítať viac

Posilňovanie detskej imunity počas školského roka

Imunita je obranyschopnosť organizmu. Vďaka nej dobre odolávame nástrahám, ktoré na nás všade navôkol číhajú. Tvorí ju systém buniek, orgánov a protilátok v tele, preto hovoríme aj o imunitnom systéme. So základnou imunitnou výbavou sa narodíme, ostatnú si budujeme počas života, najmä počas prvých 15-20 rokov života. Prvá zaťažujúca skúška pre telo prichádza v detskom kolektíve. Oslabená imunita

Čítať viac

Zatočte s intímnymi problémami v lete!

S gynekologickými problémami musí minimálne raz za život zabojovať takmer každá žena, a to najmä v lete. Ide o veľmi nepríjemné komplikácie, ktorých príčiny môžu byť rôzne. Je však vždy potrebné navštíviť lekára alebo je možné zbaviť sa niektorých problémov z pohodlia domova?

Čítať viac