31
5 vecí, ktoré naštartujú váš imunitný systém
Imunitný systém je dokonalý a zároveň zložitý ako hodinový strojček. Stačí, aby začalo trochu haprovať jedno koliesko, následok sa prejaví v celom mechanizme. Ktoré veci mu škodia najviac a čo pomáha jeho najefektívnejšiemu fungovaniu?
Čítať viac
31
Nástrahy a benefity saunovania
Saunovanie je jeden z najpríjemnejších spôsobov relaxácie, ktorý je zároveň otužovaním. Prospieva fyzickému aj duševnému zdraviu, ale len pod podmienkou, že sa saunujeme správne.
Čítať viac
20
Odštartujte rok 2024 s dobrou imunitou
Zmeny teplôt, prejedanie sa, stresy súvisiace s hlavnými sviatkami roka, ktoré neraz sprevádza aj pocit sklamania alebo osamelosti, to všetko negatívne vplýva na našu imunitu. Preto jej v zime musíme pomáhať viac ako v iných ročných obdobiach.
Čítať viac
20
Čo spôsobuje cukor v našom tele a kedy už telo kričí o pomoc?
Cukor náš organizmus potrebuje, pretože je to palivo. V princípe funguje rovnako ako benzín v aute. Rovnako však ako benzínové auto nebude jazdiť, ak doň natankujeme naftu, ani náš organizmus nepotrebuje všetky druhy cukrov.
Čítať viac
05
Vitamín D: Zima bez jeho dopĺňania je riziko
Už novorodenci musia užívať vitamín D, pretože je kľúčový pre správny vývin kostí, svalov, ale aj pre imunitu a ďalšie systémy v organizme. S pribúdajúcim vekom potreba tohto vitamínu neklesá, ale schopnosť organizmu „vyrobiť“ si ho áno. Preto je suplementácia vitamínu D ešte dôležitejšia ako užívanie vitamínu C.
Čítať viac
05
Liečivá sila prírodných olejov v kozmetike
Prírodné oleje sa v kozmetike používajú z viacerých dôvodov: jednak pre svoje blahodarné účinky na pleť či vlasy, ale aj na zlepšenie konzistencie a textúry kozmetiky. Viete, ktoré z nich sú najúčinnejšie?
Čítať viac
09
Zažite farby jesene v plnej sile a zdraví: Beta glukány v tom pomôžu
Desiatky klinických štúdií potvrdili, že beta glukány – prírodné optimalizátory imunity – sú vhodné ako prevencia mnohých ochorení, ktoré nás trápia na jeseň. Veľa druhov beta glukánov má totiž preukázateľne protizápalové účinky. Zároveň dokážu podporiť efektivitu niektorých liečiv a skrátiť priebeh ochorenia.
Čítať viac
08
Imunita seniorov je špecifická Seniori potrebujú posilňovať imunitu inak
Seniorský vek nie je číslo. Je to úplne iné fungovanie organizmu než v produktívnom veku. Inak funguje aj imunita, preto sa o jej silu a rovnováhu treba starať obzvlášť citlivo.
Čítať viac
04
HPV vírus: Dá sa pred ním brániť?
HPV vírusov je známych viac ako 200 druhov. Niektoré typy...
Čítať viac
1 2 3 11
cross