Vplýva kvalitný spánok na imunitu?

Ako veľmi je dôležitá kvalita spánku? Zdá sa, že dôležitosť spánku podceňujeme úplne neodôvodnene. Má totiž nezanedbateľné účinky na náš organizmus aj imunitu. Ak trpíme jeho nedostatkom, telo trpí tiež a nedokáže fungovať normálne.

Čítať viac

Posilnite si imunitu na Vianoce – 4 tipy na zdravé vianočné darčeky!

Zimou oslabená imunita potrebuje podporu a nájsť si kúsok zdravia pod stromčekom je prianím asi každého z nás. Čo tak vymeniť ponožky a podobné drobnosti za „dávku zdravej vzpruhy“ pre svojich blízkych? Aby ste si s výberom nemuseli lámať hlavu, pripravili sme štyri tipy na vianočné beta glukánové prekvapenia. Tak šup, šup, môžete sa pustiť do výberu.

Čítať viac

Chcete bábätko, ale nedarí sa? Na vine môžu byť spermie

Patríte k párom, ktoré sa neúspešne snažia o bábätko? Čím ďalej, tým viac sa ukazuje, že problém s počatím môže byť skôr na strane muža, konkrétne sú na vine jeho spermie. Na ich kvalitu totiž vplýva rad faktorov, ktorý môže ovplyvniť plodnosť bez toho, aby sme si to vôbec uvedomovali. V prípade drsnejšieho pohlavia však

Čítať viac

Šípky, bomba v podobe vitamínu C

Jeseň je v plnom prúde a spolu s ňou útočia na náš organizmus aj rôzne ochorenia. Určite poznáte ten pocit, keď bojujete s kašľom a plným nosom a vaša nálada klesá na bod mrazu. Pomôcť v boji s oslabenou imunitou však môžu šípky, ktoré možno nazvať aj prírodným multivitamínom.

Čítať viac

4 tipy, ako chrániť pokožku

1. Akú kozmetiku používať počas chladných mesiacov? Každý z nás vie, že starať sa o svoju pleť je dôležité, avšak málokto vie ako. Určite by ste nemali siahnuť po akomkoľvek kréme na tvár. Áno, láka nás pekný obal či podmanivá vôňa, ale tie našu suchú pokožku hydratovať nebudú. O jej hydratáciu sa počas chladnejších mesiacov starajú zložky obsiahnuté

Čítať viac

Ako posilniť imunitu škôlkara?

Starostlivosť o zdravie dieťaťa je ťažký oriešok. Kým je doma, ako-tak sa držíte, choroby vás obchádzajú, ale hneď po nástupe ratolesti do škôlky či školy sa spustí plejáda ochorení. Viete, ako sa týmto problémom v kolektíve detí vyvarovať? Silná imunita na prvom mieste Ak má vaše dieťa oslabenú imunitu, v kolektíve je naozaj jednoduché ochorieť. Nie nadarmo stále prízvukujeme, že

Čítať viac

Imunitný systém potrebuje jesennú generálku

Nižšie teploty, premenlivé a sychravé počasie či suchý vzduch sú ideálne podmienky na šírenie vírusov a baktérií na jeseň. Pravidelne sa staráte o svoju pokožku a vlasy, ale nemali by ste zabúdať ani na starostlivosť o imunitu. Tento rok vám s tým pomôžu pomocníci z lesa. Viete, ktorí to sú?

Čítať viac

Ako pestovať bylinky?

Vypestovať si vlastných pomocníkov, ktorí dochutia jedlo a zároveň pomôžu pri ťažkostiach, nie je až také zložité. Stačí zasadiť, postarať sa o dostatok vlahy, minimum buriny a vedieť, kedy čo zbierať a ako to použiť. Dokonca si niektoré bylinky dokážete vypestovať aj v črepníku priamo v kuchyni. Ktoré by u vás doma nemali chýbať?

Čítať viac

5 zásad zdravého opaľovania

Vyhnúť sa slnečným lúčom počas leta je naozaj ťažké. Každý z nás by mal preto poznať hlavné zásady, ako sa pred nimi chrániť, pretože aj chvíľkové slnenie vie narobiť poriadnu šarapatu.

Čítať viac

Ovplyvňuje kvalita výživy imunitu?

To, že je jedlo zdrojom energie, je jasný fakt, aj keď si to občas počas náročných dní vôbec neuvedomujeme. Výberom zdravých potravín zvýšime prísun vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré sú dôležité nielen na správne fungovanie nášho organizmu, ale aj pre imunitný systém. Viete, ktoré potraviny to sú?

Čítať viac