Zvýšenie psychickej pohody zvieraťa

Pri príchode na tento svet dostal každý biologický jedinec do vienka imunitný systém. Všetky živé tvory, teda človek, ale aj domáce zvieratá, sa rodia s istou imunitnou výbavou, ktorú však treba ďalej rozvíjať a podporovať.

Čím by sme mali podporovať imunitný systém zvierat?

Odpoveď je jednoznačná: beta glukánom pre zvieratá. Univerzálnosť beta glukánu nepozná hraníc. Ocenia ho nielen deti a dospelí, ale aj váš domáci miláčik. Mechanizmus účinku je rovnaký ako u ľudí, tak aj u zvierat, pričom podávať ho možno psom, mačkám, koňom, prasiatkam, farmársky chovaným sladkovodným i morským rybám.

imunita zvierat

Imunitný systém kooperuje s nervovým a hormonálnym systémom. Ak imunita funguje správne, chráni a zabezpečuje zdravotný komfort jedinca. Ak nefunguje, reaguje na falošné podnety, alergény a autoimúnne ochorenia: alergie, zápaly slizníc, kože, kĺbov a tkanív.

Aj zviera je len človek

Kôň, pes, mačka a akékoľvek iné zviera je živou bytosťou, ktorá prežíva stres, strach a rovnako môže mať aj oslabenú imunitu. Preto je dôležité, aby strava zvieraťa bola obohatená o prvky, ktoré zmierňujú prejavy psychického a fyzického stresu.

domáce zvieratá

Prepravovanie, dlhodobé ustajnenie, nevyhovujúce podmienky pri chove a náročné presuny sú možnými príčinami, prečo je narušená psychická pohoda zvierat. Kvalitný a vysokoúčinný beta glukán prispieva k podpore imunity a k celkovej zdravotnej kondícii zvieraťa. Je vhodný pri opakovaných infekčných ochoreniach, ako podpora hojenia rán a v obdobiach zvýšenej psychickej a fyzickej záťaže zvieraťa.

 

cross