Prečo náš beta glucan?

Investícia do zdravia sa vyplatí iba vtedy, ak si vyberiete správne.

  • Sme slovenská rodinná firma a k zdraviu pristupujeme zodpovedne. Účinky beta glucanu sme najskôr vyskúšali vo vlastnej rodine, a to pri najvážnejších diagnózach. Až potom sme sa s ním rozhodli podnikať. Vieme, čo predávame. Na trhu pôsobíme 19 rokov a naše výrobky poznajú vo viac ako 20 krajinách sveta.
  • Beta glucan extrahujeme z čerstvej Hlivy ustricovitej, nie zo sušených húb. Vďaka tomu je imunostimulačná látka v najvyššej kvalite a ponúka najvyššiu možnú účinnosť. Hliva, ktorú používame na výrobu beta glucanu, pochádza aj z ekologického poľnohospodárstva, čím sa efektívne vyhneme nežiaducim látkam obsiahnutým v beta glucane: ťažkým kovom, rezíduám pesticídov a herbicídov, zvyškom poľnohospodárskych hnojív. Z kapacitných dôvodov ho dnes už nevyrábame výhradne z húb v bio kvalite. Avšak výsledky testovania na rezíduá pesticídov a herbicídov potvrdzujú, že naši pestovatelia k produkcii húb pristupujú zodpovedne a všetky sledované parametre sú pod hranicou merateľnosti. Certifikovaný bio beta glucan sa extrahuje výhradne z certifikovanej bio hlivy od certifikovaného dodávateľa. Samotný proces výroby bio beta glucanu sa uskutočňuje na oddelených zariadeniach alebo počas doby, kedy sa nevyrába štandardný beta glucan. Pri výrobe beta glukánu, či už bio alebo ne-bio, nie sú použité žiadne farbivá, aditíva ani konzervačné látky.
  • Na deklarovanie čistoty beta glucanu používame fakty. Náš technologicky pokročilý a patentovaný postup extrakcie nám umožňuje dosahovať výnimočnú čistotu izolovaného beta glucanu a vďaka nej aj vysokú aktivitu. Čistota nášho fungálneho beta glucanu dosahuje 93 % (+/- 2 %). Je dôležitá pre aktivitu beta glucanu a jeho bezpečnosť: čím je beta glucan čistejší, tým nižšie je riziko vedľajších účinkov alebo alergických reakcií, ktoré môžu byť spôsobené nečistotami, najmä bielkovinami. Náš beta glucan obsahuje 0 % bielkovín.
  • Ako jediný výrobca Beta glucanu v Českej a Slovenskej republike spracovávame beta glucan mikronizáciou. Vďaka mikronizácii nášho beta glucanu na 5 µm (mikrometrov*) dosahujeme ešte vyššiu efektivitu a bioaktivitu, a teda lepšie účinky na organizmus. Keďže cez klky tenkého čreva môžu prejsť len častice s veľkosťou do 60 mikrometrov, je potrebné dosiahnuť, aby častice beta glucanu mali túto alebo menšiu veľkosť. Mikronizácia je rozomletie látky na častice s veľkosťou 5 µm. Vďaka tomu je zabezpečený optimálny transfer z tráviacej sústavy cez lymfatický systém do krvi a zvýšenie imunitnej odpovede vášho organizmu.
  • Vyrábame najvyšší obsah vysokočistého beta glucanu v 1 kapsule na trhu (Beta glucan 500 a Beta glucan 500+).
  • V roku 2008 sme získaním certifikátu systému manažérstva kvality podľa normy ISO 9001:2008 ako prví potvrdili svoje ambície v udržiavaní a zvyšovaní kvality výroby beta glucanu. Našu snahu poskytovať kvalitné a bezpečné výrobky sme navyše preukázali aj zavedením a certifikovaním systému bezpečnosti potravín podľa normy ISO 22000:2005. Systémy riadenia kvality a bezpečnosti potravín sú každoročne auditované.
  • Náš prístup k výrobe bol od roku 2005 viacnásobne ocenený známkou kvality „Slovak Gold“ pre výrobky Baciltrafil, Beta glucan 24C, Beta glucan 120, Beta glucan 240 a Beta glucan 500.
  • Účinok našich výrobkov dokazujú i najnovšie klinické štúdie.
*1 mikrometer = 1 milióntina metra
cross