Ako na starostlivosť o zdravie a krásu počas pandémie?

Súčasná situácia si vyžaduje, aby sme sa o svoje telo i celkové zdravie starali dôslednejšie než kedykoľvek predtým. Na to nám slúžia predovšetkým ochranné rúška na tvár, rukavice a v neposlednom rade i výživové doplnky na posilnenie imunity. Ako sa však vyrovnať s nežiaducimi kožnými problémami, ktoré nám nosenie rúška na tvári spôsobuje?

Ako si poradiť so suchou pleťou a akné?

Až nezvyčajne rýchlo sme si zvykli na to, že rúško na tvár či respirátor sú neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného života. Pod oboma ochrannými prvkami však pleť nedýcha. V teplom počasí sa doslova dusí, čím trpí nielen suchá a citlivá pleť, ale aj taká, ktorá je inokedy bezproblémová. Z tohto dôvodu sa v okolí úst môže začať tvoriť akné. A tomu sa naozaj nepoteší nikto. Pripravili sme pre vás zopár tipov, ako sa starať o pleť počas nosenia ochranného rúška.

suchá pleť

Ako na zdravú pleť bez akné?

  1. Základom správneho prístupu je dôkladné čistenie pleti. Pozor, nie prehnané. Stačí dva razy počas dňa – ráno a večer. Vodou a/alebo micelárnou vodou. Pokiaľ nepracujete v bani alebo na stavenisku či v iných oblastiach, kde by bola vaša tvár denne vystavovaná nánosom špiny, nie je nevyhnutné umývať ju mydlom.
  2. Ženy by sa mali vyhýbať nanášaniu mejkapu, BB i CC krémov v časti tváre, ktorá je zahalená rúškom. To isté platí aj o používaní hutných podkladových krémov.
  3. Zaobstarajte si krémy s ľahkou textúrou, dobrou vstrebateľnosťou a s regeneračnými a hydratačnými účinkami. Môžete siahnuť napríklad po kréme via natura Rejuvenator, ktorý obsahuje vysokočistý BIO beta glukán a panenský BIO kokosový olej, ktoré majú synergický účinok na hydratáciu, ochranu a rejuvenáciu pleti.
  4. Pod ochranným rúškom môže trpieť nielen citlivá pleť, ale aj pery. Hrozia častejšie opary a pri suchej pokožke popraskané kútiky. Na tie blahodarne pôsobí vonkajšie používanie gélu s obsahom beta glukánu, ktorý pokožku regeneruje a zároveň ju i chráni.
  5. Svoje telo ochránite najlepšie iba vtedy, ak sa oň budete starať komplexne. A teda aj zvnútra. Aby pleť pod rúškom trpela čo najmenej, dbajte na celkovú hydratáciu organizmu – čiže nezabúdajte aj na pitný režim. Nalačno si pokojne môžete naordinovať 2 kapsuly Beta Glucan 120+, ktoré zapijete pohárom čistej vody, aby ste hneď zrána nakopli svoju imunitu a organizmu dodali dávku poriadneho zdravia.
  6. V neposlednom rade siahnite po rúškach z čistej bavlny, ktoré sú šetrné k pleti.

žena s ochranným rúškom na tvár

Ak sa budete riadiť našimi odporúčaniami, nosenie ochranného rúška nebude viac pre vás strasťou, ale iba praktickou a automatickou súčasťou každodenného šatníka.

cross