Ako posilniť imunitu škôlkara?

Starostlivosť o zdravie dieťaťa je ťažký oriešok. Kým je doma, ako-tak sa držíte, choroby vás obchádzajú, ale hneď po nástupe ratolesti do škôlky či školy sa spustí plejáda ochorení. Viete, ako sa týmto problémom v kolektíve detí vyvarovať?

Silná imunita na prvom mieste

Ak má vaše dieťa oslabenú imunitu, v kolektíve je naozaj jednoduché ochorieť. Nie nadarmo stále prízvukujeme, že o dobrú kondíciu sa treba starať počas celého roka. Najmä u detí, ktoré bývajú na choroby náchylnejšie. Predsa len ich imunita ešte nie je taká „ostrieľaná“ ako tá „dospelácka“. Dobré je preto z času na čas podporiť ju. Za pravdu nám dáva aj náš odborník na imunitu: „Detská imunita je mladá, rýchlo reagujúca, na druhej strane je však neskúsená. To znamená, že s väčšinou ochorení sa stretáva prvýkrát a niektoré ochorenia jej môžu dať viac zabrať, keďže na ne ešte nepozná vhodnú odpoveď,“ potvrdzuje Ing. Adrián Doboly.

choré dieťa

Pýtate sa, ako posilniť imunitu u detí? Jednoducho. Samozrejme, základ je vyvážená strava, pohyb, kvalitný spánok a dostatok času na regeneráciu po ochorení. Ak toho ešte stále nie je dostatok, treba imunitný systém podporiť doplnkami výživy.

Výživové doplnky na imunitu detí

Čuduj sa svete, dnes už nájdete aj také doplnky, ktoré budú deťom chutiť. Verte, máme to už odskúšané. Napríklad taký Beta glucan Detský sirup 1+ s príchuťou lesnej jahody nielenže pomáha posilniť imunitu u detí, ale dokonca má výbornú chuť. Veď asi viete, ako sa vaše dieťa tvári, keď mu niečo nechutí. Pri tomto sirupe bude nadšené.

detský sirup s beta glukánom

Týmto sirupom, samozrejme, nekončíme. Ak máte malé deti, ktoré sa zdržiavajú vo veľkých kolektívoch, kde sa nádcha a choroby šíria rýchlo, vhodné sú napríklad aj šípkové GluCandy. Ide o detský výživový doplnok so šípkovým extraktom prispievajúci k správnemu fungovaniu imunitného systému. Obsahuje optimálnu kombináciu beta glukánu, šípkového extraktu a vitamínu C. Ale pozor! Nečudujte sa, ak vám po užití tabletky GluCandy dieťa povie: ešte jednu!

GluCandy

Ako podporiť zdravie detí?

  • Správnou hygienou vrátane hygieny úst a zubov
  • Športom, pohybom na čerstvom vzduchu
  • Dostatočným spánkom
  • Vyváženou stravou
  • Posilňovaním imunity najmä počas chladnejších mesiacov

 

cross