Čo je dobré na imunitu detí?

Nielen u dospelých, ale aj u detí je oslabená imunita to, čo väčšinou podceňujeme. Deti majú nedostatočný pohyb, málo spánku, konzumujú nekvalitnú stravu a rovnako trávia minimum času na čerstvom vzduchu. Sú toto faktory, ktoré vplývajú na imunitu detí?

Detská imunita a šport

Pohyb a šport majú priaznivé účinky na ľudský organizmus a prispievajú k tomu, aby náš imunitný systém fungoval správne. Športové aktivity sú pre detský organizmus a posilnenie imunity naozaj dôležité. Ak bude dieťa pravidelne športovať, je vysoká pravdepodobnosť, že si tieto návyky osvojí a zostanú mu aj v dospelosti.

Kedy je však vhodné začať so športom? Deti môžu začínať vo veku 3 – 5 rokov, keď je už telo dostatočne vyvinuté nato, aby sa mohlo zaťažovať pravidelnými pohybovými aktivitami.

Imunita detí a stres

Ako iste viete, stres taktiež značne vplýva na imunitu. Nielen dospelí majú stres v práci alebo doma, aj deti môžu zažívať stresové situácie v škole. Je preto dobré vymyslieť im zaujímavú voľnočasovú činnosť. Prihláste ich napríklad na kurz plávania, futbal, volejbal či atletickú prípravu. Možností, kde sa vaše dieťa môže aktívne hýbať, je neúrekom, už si len vybrať tú správnu, ktorá ho bude napĺňať.

Ak vaše dieťa neinklinuje k tradičným športom, ako je futbal, hokej, plávanie, hádzaná a ďalšie, môže skúsiť napríklad aj tanec, ktorý je rovnako dostatočným zdrojom pohybu. Najdôležitejšie je, aby malo dieťa zo športu radosť, čo je predpokladom toho, že pri tejto aktivite zotrvá aj dlhšie.

imunita detí

Zdravá strava a kvalitný spánok

Popri športe je dôležitý aj príjem vyváženej stravy, dodržiavanie pitného režimu a dostatok kvalitného spánku, ktorý zabezpečuje potrebnú regeneráciu organizmu.

Aby bol spánok ozaj kvalitný, deti by nemali 2 hodiny pre ním pozerať televíziu či hrať sa hry na počítači alebo tablete a rovnako by nemali jesť nezdravé a ťažko stráviteľné jedlá. Takže, milí rodičia, už žiadne sladkosti vašim deťúrencom pred spaním.

Zdravá a vyvážená strava, kvalitný spánok a pohyb sú možnosti, ako môže imunitu detí podporiť každý rodič. Ak by ste si ani tak nevedeli rady s „neposlušnou“ oslabenou imunitou vášho dieťaťa, skúste ju podporiť výživovými doplnkami s obsahom beta glucanu.

cross