Čo by nemalo chýbať v letnej lekárničke?

Úpal, štípance, úraz, tráviace problémy či časté behanie na toaletu… Bohužiaľ, aj takéto nepríjemnosti nám hrozia na dovolenkách. Je preto dôležité, aby sme sa na ne vopred pripravili.

Bolesť a teploty

V letnej lekárničke by nemali chýbať lieky proti bolesti, teplote či  horúčkam. Nezáleží na mieste, kde sa nachádzame – či v exotike, či doma na Slovensku, zdravotné problémy nás môžu zastihnúť kdekoľvek. Keď sa ohlási bolesť zuba, prihodí nepríjemný úraz alebo zabolí hlava z nadmerného slnenia, tieto základné lieky nám môžu byť prvou pomocou.

Tráviace ťažkosti

Dovolenka je čas, kedy si doprajeme a vyskúšame jedlá od výmyslu sveta, nehovoriac o množstve. O slovo sa vzápätí pohotovo hlási zažívací systém, ktorý vie znepríjemniť hoci aj celý zvyšný pobyt. Je preto vhodné pribaliť si do letnej lekárničky lieky, ktoré podporia imunitu a pomôžu tráveniu. Ak cestujete s deťmi, určite nezabudnite na probiotiká.

Spálenie pokožky a štípance

V lete častejšie chodíme po prírode, a tak je prirodzené, že sa nevyhneme drobným poraneniam, spáleniu pokožky či štípancom od hmyzu. Po týchto zdanlivo zanedbateľných rankách však môžu ostať celoživotné následky v podobe malých estetických nedostatkov až kožných defektov. Našťastie sa tomu pri správnom ošetrení dá ľahko zabrániť, a to napríklad hojivým beta glucan gélom, ktorý sa nanáša na ranu hneď po jej vzniku. Na potulkách by rozhodne nemal chýbať vo vašom ruksaku.

Úraz

K letným prázdninám patrí okrem množstva zábavy, žiaľ, aj množstvo ľahších úrazov, pádov či odrenín. Nie je to nič príjemné, a tak by ste pre tento prípad mali mať poruke dezinfekčné prípravky, obväzy a náplasti. Človek nikdy nevie…

cross