Šípky, bomba v podobe vitamínu C

Jeseň je v plnom prúde a spolu s ňou útočia na náš organizmus aj rôzne ochorenia. Určite poznáte ten pocit, keď bojujete s kašľom a plným nosom a vaša nálada klesá na bod mrazu. Pomôcť v boji s oslabenou imunitou však môžu šípky, ktoré možno nazvať aj prírodným multivitamínom.

Čo obsahujú šípky?

Tieto plody na kríkoch ruží sú bohaté na celý rad vitamínov ako A, B, E, najmä však vitamín C a minerály ako horčík, vápnik a železo. Ich najznámejším spôsobom využitia je varenie čaju na posilnenie organizmu. Nápoj je vhodný najmä pri nachladnutí, ale aj rôznych infekciách, upokojuje a pomáha napríklad aj pri jarnej únave. Keďže pôsobí močopudne, možno ho užívať aj v prípade ochorení močových ciest alebo obličiek. Známy je aj jeho pozitívny účinok na kŕčové žily a spevnenie cievnych stien. Šípky však majú blahodarné účinky na naše telo aj zvonka, a to vo forme rôznych olejov alebo krémov.

šípkový čaj

Kedy je vhodný zber šípok?

Dozrievajú najmä v októbri a novembri, ale nájsť ich na kríkoch možno až do prvých mrazov. Zber šípok je veľmi účinným krokom pri podpore imunitného systému. Okrem čaju sa z nich dajú vyrobiť chutné zaváraniny, džemy, sirupy. V prípade, že patríte k zaneprázdneným, ktorí však chcú svojim deťom počas zimy dopriať dostatok vitamínu C a posilniť ich imunitu, môžete tak urobiť aj prostredníctvom výživových doplnkov, napríklad pastiliek GluCandy s extraktom zo šípok a beta glukánu, ktoré dokážu efektívne nakopnúť imunitu vašich detí. Každý rodič určite vie, že najmenších je niekedy veľmi ťažké donútiť, aby jedli dostatok vitamínov, ktoré sú obsiahnuté v ovocí a zelenine. Kombinácia šípok a beta glukánu však efektívne dokáže podporiť ich obranyschopnosť. „Výhodou beta glukánu je, že dokáže regulovať imunitný systém a pomôcť mu čeliť všadeprítomným infekciám. Vďaka pôsobeniu na receptory imunitných buniek dokáže zvýšiť ich aktivitu,” vysvetľuje náš odborník na imunitu Ing. Adrián Doboly.

GluCandy

A na záver vám prezradíme malé tajomstvo, GluCandy sú také chutné, že sa ich nebudú vedieť nabažiť nielen vaše deti, ale ani vy. Tak hor sa do obrany imunitného systému! 🙂

 

 

cross