Zatočte s intímnymi problémami v lete!

S gynekologickými problémami musí minimálne raz za život zabojovať takmer každá žena, a to najmä v lete. Ide o veľmi nepríjemné komplikácie, ktorých príčiny môžu byť rôzne. Je však vždy potrebné navštíviť lekára alebo je možné zbaviť sa niektorých problémov z pohodlia domova?

Prečo je voda nástrahou?

Horúčavy nám v lete dávajú poriadne zabrať a kto môže, ten sa chladí buď vodou v prírode, alebo klimatizáciou v interiéroch.

Voda pre nás predstavuje v letných mesiacoch perfektné osvieženie, ale aj nástrahu, a to predovšetkým pre ženy. Rizikový faktor, ktorý narúša prirodzené pH intímnych partií, je pobyt v chlórovanej vode alebo v znečistených prírodných vodách, čo je signál pre kvasinky prevažne druhu candida, aby sa začali rýchlo množiť. Zatiaľ čo sa večer cítime v poriadku, ráno sa môžeme zobudiť s nepríjemným pálením, svrbením alebo iným druhom vaginálneho diskomfortu.

žena v bazéne

Možno bola voda, v ktorej sme sa chladili, úplne v poriadku, ale nechali sme si na sebe mokré plavky o trochu dlhšie. Ide o ďalší problém, pretože aj vlhkosť ovplyvňuje výšku pH, a teda to, či bude počet kvasiniek v prirodzenej norme alebo začne stúpať. V lete by dievčatá a ženy mali uprednostňovať bavlnenú bielizeň a pokiaľ nosia „intímky“, meniť ich minimálne raz za štyri hodiny.

Podpora imunity v lete sa počíta

Netreba zabúdať na podporu imunity, ktorá môže celú vec zjednodušiť, pretože s dobrou imunitou je náš organizmus schopný brániť sa proti väčšine infekčných nástrah, ktoré by nám mohli znepríjemniť letné dni. Veľmi dobrým podporovateľom imunitného systému je beta glucan, ktorý sa nachádza v hlive ustricovej.

Femiglucan v hlavnej úlohe

Ak vás trápi intímny diskomfort, ako je pocit suchosti, svrbenia alebo podráždenia, môžete vyskúšať aj vaginálne čapíky Femiglucan s obsahom beta glucanu a kyseliny hyalurónovej. Kombinácia látok v čapíkoch pomáha vytvárať a obnovovať prirodzené vaginálne kultúry, zaisťuje prirodzenú vlhkosť a znižuje riziko intímnych dôsledkov stresu, ochorení alebo užívania antibiotík na ženské zdravie. Je záchranou pre ženy s opakovanými problémami, pretože je možné užívať ho i po vymiznutí príznakov, čím sa dá docieliť dlhodobý účinok.

Femiglucan

 

cross